Açıköğretim Duyuruları

Bahar Dönemi Final Sınavları Online Yapılacak

YÖK’ün aldığı tüm üniversitelerde final sınavlarının online yapılması kararından sonra açıköğretim fakültesi bulunan üniversitelerden de açıklamalar gelmeye devam ediyor. Öncelikle Anadolu Üniversitesi bahar dönemi final sınavını online yapacağını açıklamıştı.

Son olarak Atatürk Üniversitesi örgün ve açıköğretim bölümleri için bahar dönemi final sınavlarını online yapacağını duyurdu. Sınavın tarihi, detayları ve sınav programı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Duyuru Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından twitter hesabı üzerinden yapıldı. Yaptığı duyuru metinleri aşağıdadır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımızın 11.05.2020 tarih ve E.30480 sayılı yazısı doğrultusunda bu dönem yapılacak olan sınavlar ve akademik takvimle ilgili karar vermek için senato toplantısını yaptık.

Buna göre üniversitemiz bünyesinde yürütülen örgün ve uzaktan eğitim programları ile pedagojik formasyon programlarında yer alan dersler için bahar yarıyılındaki tüm sınavların (final, bütünleme ve tek ders) online olarak yapılmasına karar verilmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.